Kawiarnie w Warszawie

Kawiarnie w Warszawie – moja subiektywna lista polecanych lokali. Podzieliłem je na dwie kategorie: do pracy i dla miłośników dobrej kawy.

Uprzedzam, że 98% mojego czasu w mieście spędzam po lewej stronie Wisły, więc rekomendacje dotyczą tej części miasta. Jak już sprawdzę miejscówki na prawym brzegu, to też je dodam.

Zachęcam też do zostawiania rekomendacji w komentarzach.

💻 Kawiarnie do pracy w Warszawie

Laptop pod pachę i w miasto! Gdzie usiąść, żeby popracować we względnym spokoju i nie odczuwać po 15 minutach bólu pleców?

Etno Cafe

Ta sieć zazwyczaj w swoich kawiarniach ma przynajmniej kilka sensownych stolików do rozłożenia się z lapopem. Mój ulubiony lokal do pracy to ten przy Marszałkowskiej 87.

Green Caffe Nero

Warszawy nie wyobrażam sobie bez sieci Green Caffe Nero. W wielu miejscach dostępne są duże, drewniane stoły, gdzie wygodnie można rozłożyć się z laptopem. Nero to mój wybór numer jeden jeśli chodzi o kawiarnie do pracy.

Zazwyczaj lokale są spore, ale z drugiej strony GCN to popularna miejscówka. Zdarzało mi się przyjść i od razu wyjść, bo wszystkie wygodne miejsca do pracy były już zajęte.

GCN, które polecam do pracy:

  • Al. Jana Pawła II 18 (Rondo ONZ)
  • ul. Twarda 2 (Śródmieście Pn.)
  • ul. Wincentego Rzymowskiego 53 (Mordor)
  • ul. Filtrowa 70 (Plan Narutowicza)
  • Al. Niepodległości 227/233 (Filtry / Śródmieście Pd.)

La Lucy

Przyjemne miejsce, gdzie nie tylko napijesz się kawy i popracujesz, ale też dobrze zjesz. Śniadania są pyszne.

Lokalizacja: Icchoka Lejba Pereca 11

Cofeina

Sporo miejsc dostosowanych do pracy czy nauki. Ze ścian kawiarni patrzą na Ciebie między innymi Erykah Badu czy Johnny Cash, co dodaje klimatu. Polecam miejsca przy oknie na piętrze, z widokiem na gmach Politechniki Warszawskiej (dla mnie top-3 najładniejszych budynków w Warszawie).

Lokalizacja: ul. Polna 54

Kawiarnia w Rotundzie

Klimat niepowtarzalny. Dużo przestrzeni, stosunkowo cicho, inspirujący widok, można się skupić i popracować.

Lokalizacja: ul. Marszałkowska 100/102

Cafe Kafka

W tej kawiarni chyba każdy stolik nadaje się do rozstawienia laptopa czy rozłożenia książek. Panuje tam przyjemna, kameralna, ciepła atmosfera. Nad Wisłę rzut beretem, więc po wywiązaniu się z obowiązków można szybko znaleźć się na spacerze po bulwarach.

Lokalizacja: ul. Oboźna 3

Na Bank Speciality Coffee

Ta kawiarnia powinna być w obu kategoriach. Mamy tu zarówno świetną kawę, jak i niezłe miejsca do pracy czy nauki.

Lokalizacja: Plac Bankowy 4

☕ Kawiarnie z najlepszą kawą w Warszawie

Pamiętajmy, że „najlepsza kawa” to rzecz względna. Nie jestem certyfikowanym baristą ani znawcą kawy i lista poniżej bazuje na moich odczuciach i preferencjach. Nie jest oparta o wystandaryzowany proces oceny smaku.

Po Drodze

Niedzielny spacer do Łazienek Królewskich. Po drodze warto wstąpić do „Po Drodze” i wypić fenomenalną kawę. Dla mnie top-3 kawiarni speciality w Warszawie.

Lokalizacja: ul. Bagatela 11

Sacred Mill Brew Bar

Dość małe miejsce, więc może być problem, żeby usiąść. Kawa jest doskonała. To chyba mój numer jeden, jeśli chodzi o smak kawy.

Lokalizacja: ul. Grzybowska 43a

Dobro Dobro

Dobro Dobro to dzisiaj całkiem prężna sieć kawiarni, ale wszystko zaczęło się od mini-lokalu przy Puławskiej 11 (okolice placu Unii Lubelskiej). Może to tylko złudzenie, ale podwójne espresso z tego „okienka” smakuje mi zdecydowanie lepiej, niż w innych kawiarniach spod tego szyldu.

Lokalizacja: ul. Puławska 11

Ministerstwo Kawy

Kawa pyszna, ale z miejscami zwykle ciężko, bo kawiarnia jest oblegana. Dlatego byłem w niej chyba tylko raz w życiu. Warto było.

Lokalizacja: ul. Marszałkowska 27/35

Forum

Kameralne miejsce przy spokojnej ulicy. Idealne na chwilę relaksu czy pogaduchy, bo wokół dzieje się zdecydowanie mniej, niż przy głównych arteriach stolicy.

Lokalizacja: ul. Elektoralna 11

Podsumowanie

Miasto się zmienia, więc nowe miejsca też się pojawiają. Miasto jest spore, więc moja znajomość warszawskich kawiarni jest ograniczona. Jeśli znasz świetne miejsca, które powinny się znaleźć na tej liście, to podrzuć je w komentarzach – chętnie sprawdzę!

Autor | Damian Rams

W dzień analityk-prywaciarz, wieczorami bloger. Uwielbiam uczyć się nowych rzeczy. Na blogu dzielę się technikami, które pomogą Ci efektywniej rozwijać umiejętności.

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: